Najważniejsze artykuły BHP niezbędne w miejscu pracy

Najważniejsze artykuły BHP niezbędne w miejscu pracy

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne i higieniczne warunki do pracy. W tym celu konieczne jest zadbanie o optymalne wyposażenie placówki. Sklep BHP pomaga w doborze niezbędnych artykułów, dzięki którym pracownicy uzyskają komfortowe poczucie pewności, iż ich zdrowe czy też życie nie są w żaden sposób zagrożone.

Podstawa, czyli specjalistyczna odzież ochronna

W szczególności pracownicy fizyczni bardzo często pracują w różnych ciężkich warunkach i przez to też mogą być narażeni na kontakt z chemikaliami, toksycznymi substancjami, skrajnie wysokimi i niskimi temperaturami czy też jeszcze innymi szkodliwymi czynnikami. Koniecznie jest zatem, by w miejscu pracy przebywali w odpowiednim stroju roboczym oraz ochronnych butach, które zapewnią im maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Na specjalistyczną odzież roboczą złożą się przede wszystkim ochronne fartuchy, spodnie i kombinezony wykonywane z wytrzymałych materiałów, buty robocze wraz z ochraniaczami, ale też i odzież przeciwdeszczowa, używana przy pracach wykonywanych na zewnątrz. Elementami uzupełniającymi stój będą części odblaskowe, które można wykorzystać przy pracy wieczorami lub w nocy dla zwiększenia swojej widoczności, oraz bielizna termoaktywna, stosowana zimą i w trakcie wykonywania zadań w chłodniach i mroźniach.

Fundament bezpieczeństwa, czyli apteczka BHP

Gdyby tak jednak sklep BHP miał wymienić jeden absolutnie najważniejszy produkt z dziedziny zapewniania bezpieczeństwa i higieny pracy, prawdopodobnie okazałaby się nim właśnie apteczka. Im większy zakład i im więcej ludzi pracuje w nim na co dzień, tym więcej apteczek powinno się w nim znaleźć. Każdy musi mieć w miarę swobodny i szybki dostęp do podstawowych wyrobów lekarskich i akcesoriów medycznych. Podstawa wyposażenia apteczki zwykle wygląda tak samo, jednakże to, czym wypadałoby ją uzupełnić, należy już ustalić z lekarzem, który weźmie pod uwagę specyfikę konkretnego miejsca pracy, by na jej podstawie wyznaczyć ewentualne zagrożenia. Podstawowymi elementami każdej apteczki BHP będą na pewno różnego rodzaju opatrunki w wielu rozmiarach (np. jałowe), opaski wykorzystywane do hamowania krwawień (dziane i elastyczne), liczne jednorazowe rękawiczki i woreczki, podstawowe plastry w różnych wymiarach, ale też i koce termiczne oraz trójkątne chusty. Coraz częściej sklepy BHP zalecają uzupełnienie apteczki specjalnym aparatem przeznaczonym do wykonywania sztucznego oddychania. To właśnie ten sprzęt jest w stanie ratować życie.

Redakcja info-migrator.pl

Zespół profesjonalistów, którzy doskonale rozumieją dynamicznie zmieniający się świat. Codziennie inspirujemy naszych czytelników do rozwijania swoich biznesów i finansów. Odpowiadamy na pytania związane z Internetem i pracą. Tworzymy artykuły i poradniki pełne sprawdzonych treści.