Do czego służy worek sztauerski?

Do czego służy worek sztauerski?

Worek sztauerski (nazywany również poduszką powietrzną czy poduszką sztauerską) jest przedmiotem jednorazowego użytku, który można wykorzystać do zabezpieczenia ładunku – w ładowni, przewożonego na przyczepach i naczepach samochodowych, umieszczonego w kontenerze, wagonie kolejowym czy ładowni statku.

Jak działa poduszka sztauerska?

Zasada działania poduszki powietrznej jest naprawdę bardzo prosta. Wystarczy tylko umieścić ją w wolnej przestrzeni pomiędzy ładunkami, a następnie za pomocą kompresora (potrzebna będzie do tego specjalna końcówka) napełnić poduszkę powietrzem. Specjalnie wykonany otwór zablokuje wydostawanie się powietrza na zewnątrz.

Przy rozładunku wystarczy przebić poduszkę ostrym narzędziem – jest to wyrób nadający się do zastosowania jedynie raz. Po przebiciu nie nadaje się do ponownego wykorzystania.

Jakie materiały wykorzystywane są przy produkcji poduszek sztauerskich?

Standardowy worek sztauerski wykonywany jest z kilku warstw mocnego, wodoodpornego papieru o wysokim współczynniku tarcia (aby zminimalizować ryzyko wyślizgnięcia się poduszki spomiędzy ładunku). Jest to materiał zewnętrzny worka. Wewnętrzną warstwę stanowi wytrzymała folia, zapewniająca wyrobowi szczelność i wytrzymałość. Zwieńczeniem worka jest duży zawór pozwalający na szybkie napełnianie powietrzem (ewentualnie też opróżnianie, jednak w tym przypadku zdecydowanie szybszą metodą jest po prostu jego przebicie).

Jeszcze do niedawna woki były dostępnie głównie w papierowej wersji. Od niedawna można korzystać również z tych wykonanych z materiału polietylenowego, charakteryzującego się zwiększoną odpornością na wilgoć. W przeciwieństwie do modeli papierowych worek polipropylenowy może być wykorzystywany wielokrotnie.

Jakie są zalety worków sztauerskich?

Poduszki sztauerskie mają wiele zalet. Przede wszystkim niezawodnie sprawdzają się w ochronie ładunku przed uszkodzeniem i zniszczeniem. Ze względu na swoją konstrukcję i umiejscowienie bardzo dobrze radzą sobie z redukcją wstrząsów i wibracji.

Worki są bardzo łatwe w zastosowaniu a przy tym lekkie i nienapompowane nie zajmują więcej przestrzeni. Jak skorzystać z poduszki sztauerskiej? Wystarczy umieścić ją pomiędzy ładunkiem w wolnej przestrzeni i następnie napełnić ją sprężonym powietrzem. To trwa tylko kilka sekund, co przyspiesza czas załadunku.

Gdzie można kupić worki sztauerskie?

Worki sztauerskie można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. W przypadku większości sklepów będą dostępne w dwóch wersjach – papierowej oraz polietylenowej. Jest to wyrób stosunkowo łatwo dostępny, nie powinno być zatem większego problemu z jego nabyciem.

Materiał zewnętrzny

Redakcja info-migrator.pl

Zespół profesjonalistów, którzy doskonale rozumieją dynamicznie zmieniający się świat. Codziennie inspirujemy naszych czytelników do rozwijania swoich biznesów i finansów. Odpowiadamy na pytania związane z Internetem i pracą. Tworzymy artykuły i poradniki pełne sprawdzonych treści.