Dodał: |

JESTEŚMY SOLIDARNI Z UCHODŹCAMI!

Europa stała się celem tułaczki tysięcy osób, które uciekają z krajów pogrążonych w głębokim kryzysie, dotkniętych wojną i skutkami zmian klimatu. Należy im pomóc. Powołując Koalicję “Wrocław Wita Uchodźców” odwołujemy się do uniwersalnych wartości oraz historycznych doświadczeń, które akcentują godność i wartość każdego człowieka. Uważamy, że w obliczu dramatycznych wydarzeń nie wolno nam stać z boku.

W ramach Koalicji Wrocław Wita Uchodźców organizujemy zbiórkę pieniędzy dla uchodźców - na pomoc dla tych ludzi, którzy znajdują się w największej potrzebie.
Przelewy na subkonto Stowarzyszenia Nomada należy zatytułować “darowizna dla uchodźców”.
Numer konta: 88 1140 1140 0000 4690 1800 1010

W związku z tym, że obecnie najgorsza sytuacja panuje na terenach transgranicznych południowej Europy, swoją pomoc zaczynamy właśnie w tamtym miejscu. Dzięki waszej solidarności udało nam się już wesprzeć pierwszy kilkudniowy wyjazd wolontariuszek, które w październiku pracowały w Zákány na Węgrzech, znajdują się miejsca tranzytowe przejazdu uchodźców
(http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19000070,wroclawianki-pomagaja-uchodzcom-na-granicy-reportaz.html#BoxLokWrocImg)

Dalej będziemy wspierać podobne akcje przekazując zebrane środki zaufanym organizacjom (np. macedońska Legis) pracującym na miejscu lub wolontariuszom, którzy jadą z pomocą. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy, takich jak: koce termiczne; środki higieniczne (skarpetki, mydło, szampon, proszek do prania; pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżone, podpaski, papier toaletowy, szczoteczki i pasty do zębów, kremy); peleryny przeciwdeszczowe; worki na śmieci; czołówki/latarki i baterie; woda i żywność.

Będziemy także przygotowywać się na przybycie uchodźców do naszego miasta i na udzielenie im konkretnego wsparcia we współpracy z wyspecjalizowanymi organizacjami.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Koalicja Wrocław Wita Uchodźców to oddolna i nieformalna inicjatywa, służąca wspieraniu i inicjowaniu działań na rzecz poprawy losów uchodźców we Wrocławiu oraz podczas ich podróży do Europy.

Koalicja stawia sobie za cel prowadzenie debaty publicznej dotyczącej tematu migracji oraz dialogu z instytucjami władz lokalnych odnośnie podejmowanych przez nie działań na rzecz uchodźców.

Zależy nam na organizowaniu działań edukacyjnych o tematyce uchodźczej oraz angażowaniu ludzi z różnych środowisk w konkretne akcje pomocowe.

W skład Koalicji wchodzi kilkadziesiąt osób - przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych i grup nieformalnych (m.in. Stowarzyszenia Nomada, Infopunktu Łokietka, Inicjatywy 8 Marca, Rity Baum, Infomigratora Wrocław, Fundacji EkoRozwoju), przedstawicieli centrów kultury, dziennikarzy oraz osób prywatnych.

Kontakt:
kontakt@wroclaw-wita-uchodzcow.pl
www.wroclaw-wita-uchodzcow.pl