Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Kontynent Warszawa. Warszawa Wielu Kultur

Ogłoszenie : Szybka zbiórka dla mamy i dzieci z Ukrainy

24 sierpnia 2017 | czwartek | g. 10:52

Ogłoszenia - ogólne / Kraków

Inicjatywa "Witajcie w Krakowie" organizuje zbiórkę dla mieszkającej w Krakowie rodziny z Ukrainy.

W naszym mieście znalazła schronienie rodzina, która uciekła z terenów objętych konfliktem zbrojnym na Ukrainie. To mama z trójką rezolutnych dzieci w wieku szkolnym. W pośpiechu musieli zostawić dom, najbliższą rodzinę, sąsiadów, przyjaciół, szkołę, pracę w restauracji. W Polsce otrzymali ochronę uzupełniającą, co oznacza, że Urząd do Spraw Cudzoziemców uznał, że powrót do kraju może narazić ich na “ryzyko doznania poważnej krzywdy”. Z dorywczejpracy mamy i częściowego wsparcia ośrodka pomocy społecznej starcza zaledwie na opłacenie wynajmu i niezbędne wydatki. Ale są też inne potrzeby.


Po pierwsze, LAPTOP. Jest potrzebny dzieciom do wykonywania prac domowych. Czy ktoś ma DO ODDANIA SPRAWNY, UŻYWANY?

Druga rzecz, która sprawiłaby chłopcom (wczesna podstawówka) ogromną radość, to ROWER. Na wczesną jesień idealny! Może ktoś ma do oddania UŻYWANY?

Poza tym, dzieciom potrzebne są jeszcze:
- DŁUGOPISY Big (InkJoy), linijki, klej i inne przybory
- ZESZYTY A4 w kratkę, A5 i A6 w linie i kratkę
- PIÓRNIKI
- SPODNIE SPORTOWE (rozmiar 122-128)
- KSIĄŻKI (chłopaki lubią na przykład serię Star wars, Transformer, Optimus)

Jeśli ktoś ma do oddania LEGO (Star wars/Minecraft/Podwodny świat), byliby w siódmym niebie! Inne rzeczy, które mogłyby się przydać rodzinie to PROSZEK/KAPSUŁKI DO PRANIA, KUBKI NA HERBATĘ, KOSMETYKI I KOSMETYCZKA. Każda inna pomoc będzie mile widziana - w razie pytań piszcie do Witajcie w Krakowie - przez facebooka albo na maila welcometokrakow@riseup.net 

Miejsca zbiórki:

- Spółdzielnia "Ogniwo" Kraków, ul. Paulińska 28, I piętro, godz. 16.00–22.00

– Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza, Mały Rynek 4, 11:00–23:45

– Fundacja Polistrefa – ul. Zakątek 3, można wpaść tam przy okazji jakiegoś wydarzenia, inne dni i godziny zależą od dyżurów - warto wcześniej dopytać.a

 

Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/events/107216660011035/ 

 

 

Skomentuj

Ogłoszenia
Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.