Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Kontynent Warszawa. Warszawa Wielu Kultur
Dodał: |
Aktualizacja: |

"Takie same serca. W takim samym rytmie" to kampania promująca tolerancję będąca częścią projektu "Od tolerancji do integracji". Plakaty kampanii pojawiły się w autobusach w Lublinie, Białymstoku i Zgierzu, a pakiety materiałów trafiły do wielu szkół w Polsce, w których uczą się dzieci cudzoziemskie. Organizatorzy akcji – Fundacja Polskie Forum Migracyjne wraz z partnerami: Urzędem do spraw Cudzoziemców i Fundacją dla Somalii – chcą w ten sposób pomóc polskim i cudzoziemskim dzieciom budować lepsze relacje.

 

- Nie jest łatwo rozpocząć życie w innym kraju, w którym człowiek ciągle czuje się inny – mówi Agnieszka Kosowicz, prezeska Fundacji Polskie Forum Migracyjne. – Pomagamy cudzoziemcom, także dzieciom, odnaleźć się w polskiej rzeczywistości, ale też pamiętać o wartości swojej kultury. Pracujemy też z Polakami, zarówno dziećmi jak dorosłymi, których uczymy, jak żyć w wielokulturowym środowisku. Obserwujemy na co dzień, jak wiele trudności można łatwo rozwiązać dzięki życzliwości, chęci porozumienia. Na tym przecież właśnie polega tolerancja. Nasza kampania ma pomóc ludziom popatrzeć na wielokulturowość jako atut, który czyni świat ciekawszym miejscem. Chcemy, żeby ludzie cieszyli się z tego, że się różnią – żeby szanowali te różnice i cieszyli się nimi.

Główne hasło kampanii zostało wyłonione w drodze konkursu, jego laureatką została 13-letnia Ola Mazurek, autorka hasła: „Takie same serca. W takim samym rytmie”. Inne zaproponowane przez dzieci hasła to "Piękno tkwi w różnorodności” czy „Z tolerancją Ci do twarzy”. Wszystkie hasła posłużyły do przygotowania plakatów, kartek, wlepek, zakładek do książek i innych gadżetów, które mają ponieść ideę tolerancji i otwartości do innych dzieci, ale też dorosłych. Materiały te trafiają sukcesywnie do kolejnych miejscowości, w których działają ośrodki dla cudzoziemców ubiegających się w Polsce o status uchodźcy. 

Kampania promocyjna będzie prowadzona do czerwca 2015 r.

Więcej informacji: Agnieszka Kosowicz, Prezes Fundacji Polskie Forum Migracyjne – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt „Od tolerancji do integracji” to wspólna inicjatywa Fundacji Polskie Forum Migracyjne, Fundacji dla Somalii oraz Urzędu do spraw Cudzoziemców. Trwa od marca 2014 roku do lipca 2015 roku.

Źródło: Polskie Forum Migracyjne

 

Skomentuj

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.