Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Kontynent Warszawa. Warszawa Wielu Kultur
Dodał: |

Na portalu internetowym "Port Europa" uruchomiona została możliwość zapisania się na bezpłatny kurs internetowy języka polskiego. Po podaniu swojego adresu e-mail subskrybent będzie otrzymywał co kilka dni wiadomości z kolejnymi przydatnymi wskazówkami dotyczącymi nauki języka polskiego. Nauka języka polskiego podczas tego kursu oparta jest na podobieństwach między dwoma językami - polskim i ukraińskim, co ma w zdecydowany sposób przyśpieszyć proces przyswajania języka polskiego przez Ukraińców.

 

– Wydarzenia Euromajdanu pokazały, że nasze narody potrafią i powinny trzymać się razem. Nasze języki są dość bliskie i nie potrzebujemy pośredników językowych w postaci angielskiego czy rosyjskiego. Chcielibyśmy, aby Polacy uczyli się ukraińskiego, a Ukraińcy – polskiego, poprzez nasze bezpłatne e-kursy chcemy spopularyzować oba języki i jak na razie odzew jest dość spory – mówi autor kursu, redaktor portalu Jakub Łoginow.

Informacja w języku polskim: Port Europa PL 

Informacja w języku ukraińskim: Port Europa UA 

Skomentuj

Wasze strony wogóle nie działaja gdzie jest informacja o nauce jezyka dla obcokrajowcow ukrainców z cyrylicą. Nie z jezykiem angieslkim bo oni nie znaja angieslkiego czesc duza,która tu przyjezdza. Zrobcie dla nich jezyk poski z cyrylica badz z wypowiedzia by mogli sie osłuchać i szybciej nasz jezyk zprzyswoić i zrozumieć. Dziękuje.
Хочу отримати безкоштовний курс польської мови
Навчаючись за напрямом "сестринська справа" у Полонійній академії у Польщі, я отримала хороший досвід для подальшої роботи, усі необхідні сертифікати, що підтверджують професійні навички та мовні компетенції. Тут дійсно навчають студентів так, щоб у майбутньому вони могли якнайкраще виконувати свою роботу. Я вже другий рік працюю медсестрою і якщо б не цей вуз, мені б довелося багато чого надолужувати, вдосконалюючи свої навички, як, наприклад, мої колеги. Дуже рекомендую цей навчальний заклад!
Вибрати Полонійну Академію мене спонукав додатковий курс польської мови, який, який повинен тривати весь період навчання. Я дуже хочу вивчити цю мову, тому що я планую залишитися в Польщі і працювати нормально, а для цього знання мови необхідне.
Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.